image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Aşamaları Nelerdir?

Ankara Antlaşması aşamaları; 1 yıllık geçici oturum izni alınması, 1 yılın dolmasına yakın uzatma başvurusu yapılarak 3 yıla kadar geçici oturum alınması, 4 yılın dolmasıyla sürekli oturum izni başvurusu yapılması, bu izin alındıktan 1 yıl ve İngiltere’de toplamda 5 yıl sonra İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapılmasıdır.

Ankara Antlaşması Vizesi, 18 yaş üstünde olan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının başvuru yapabildiği, İngiltere’de iş kurma izni veren bir İngiltere vizesi türüdür. Ankara Antlaşması aşamaları; 1 yıllık geçici oturum izni alınması, 1 yılın dolmasına yakın uzatma başvurusu yapılarak 3 yıla kadar geçici oturum alınması, 4 yılın dolmasıyla sürekli oturum izni başvurusu yapılması, bu izin alındıktan 1 yıl ve İngiltere’de toplamda 5 yıl sonra İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapılmasıdır.

Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu Türkiye’den de İngiltere’den de yapılabilmektedir. Bu vizeye başvuru yapan başvuru sahiplerinden başvurusu olumlu sonuçlananlara verilen ilk vize 1 yıl olacaktır. Bu 1 yıllık geçici oturum izni bitmeden Birleşik Krallık’tan uzatma başvurusu yapılarak 3 yıllık bir geçici oturum izni daha alınabilir. Verilecek olan uzatma süresi 3 yıllık olabileceği gibi başvuru sahibinin başvuru dosyasının yeterli olmaması durumunda ise daha kısa süreli de olabilecektir. Daha kısa süreli verilmesi halinde kişinin birden fazla uzatma başvurusu yapması gerekecektir.

Uzatmalarla beraber İngiltere’de toplamda 4 yıl Ankara Anlaşması kapsamında yaşayan kişiler sürekli oturum izni başvurusu yapabilmektedir. Bu izni aldıktan 1 yıl sonra yani İngiltere’de geçirilen toplam 5 yıldan sonra ise İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapılabilir. Ankara Anlaşması kapsamında yapılacak ilk vize başvurusu, vize uzatma başvuruları, sürekli oturum başvurusu, İngiltere vatandaşlığı başvurusu için başvuru sahipleri CSS Legal Londra ofisi ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilir ve başvurularını gerçekleştirebilir.

CSS Legal, 2006’dan bu yana Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1659 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular