image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması 3 Yıllık Vize Nasıl Alınır?

Ankara Antlaşması 3 Yıllık Vize, ilk verilen 1 yıllık vize süresi bitmeden uzatma başvurusu yapılarak alınabilmektedir.

Ankara Antlaşması Vizesi İngiltere’de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına iş kurma izni veren oldukça avantajlı bir vize türüdür. Bu vizeye yapılan ilk başvuru sonrası 1 yıllık İngiltere vizesi verilmektedir. Bu 1 yılın bitmesinden önce yapılacak uzatma başvurusuyla bu vize kapsamında kalmaya devam edilebilmektedir. Bu başvuru sonucu 3 yıllık geçici oturum izni alınabilmektedir. Ancak başvuru sahibinin şartları tam sağlayamaması durumunda vize memurları 3 yılın altında da vize uzatma süresi verebilir. Yani bu uzatma başvurusu sonucunda başvuru sahipleri 6 ay, 1 yıl veya 2 yıl gibi bir süre ile de vize alabilir.

Uzatma yapmak amacıyla yapılan başvuru sonucunda 6 ay, 1 yıl veya 2 yıl gibi daha kısa bir süre alınması halinde sürekli oturum izni alana kadar tekrardan uzatma başvurusu yapılması gerekecektir. İngiltere’de toplamda 4 yıl bu vize kapsamında bulunan kişiler sürekli oturum izni, 5 yıl bulunanlar ise İngiltere vatandaşlığı alabilmektedir.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1690 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular