image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması 2019 Yılında Değişecek mi?

Ankara Antlaşması 2019 yılında İngiltere’nin Avrupa Birliğinden çıkma süreci sonrasında değişebilir, iptal edilebilir ve aynı şekilde devam etmesine karar verilebilir. 1963 yılında Türkiye ile Avrupa Ekonomik Topluluğu ülkeleri arasında Türk vatandaşlarının İngiltere’den iş kurması ve çalışması amacıyla imzalanmış Ankara Antlaşmasında çeşitli değişiklikler yapılmıştır. İngiltere’nin AB’den çıkma süreci içerisinde Ankara Antlaşması iptal edilirse, daha önceden bu antlaşmayla İngiltere’de iş kurmuş ve çalışmakta olan bireyler Ankara Antlaşması hükümleri uyarınca vizenin gerekliliklerini yerine getirmeye devam ederler. Antlaşmanın iptalinden önce Ankara Antlaşması vizesi almış bireylere verilmiş olan haklar geri alınmayacaktır.

Avrupa Birliği kapsamında imzalanan bu antlaşma, İngiltere’nin 1973 yılında AB’ye katılmasıyla İngiltere için geçerlilik kazanmıştır. Ankara Antlaşması 2019 yılında evrak değişikliği veya iptalinin gerçekleşeceğine dair bilgi bulunmamaktadır. Ankara Antlaşması 2019 yılında değişip değişmeyeceği üzerine bilgi almak ve güncel bilgilerden haberdar olmak isteyenler Son Gelişmeler sayfasını takip edebilirler.

Ankara Antlaşması Vizesi başvuru evrakları puan bazlı sisteme tabii İngiltere vize türleri gibi belirlenmiş yüksek şartlar talep etmemektedir. Örneğin, İngilizce dil bilgisi seviyesinin kanıtlandığı dil belgesi veya belirli bir miktar maddi yeterlilik talep edilmemiştir. Ankara Antlaşması Vizesi başvuru şartları hakkında detaylı bilgiyi uzmanlarımızndan edinebilirsiniz.

Ankara Antlaşmasıyla İngiltere 5 yıl belirli şartlar dahilinde yaşamını sürdüren, iş kurmuş olan veya çalışan bireyler sürekli oturum başvurusunda bulunulabilirler. İngiltere’de sürekli oturumla 1 yıl boyunca yaşayan bireyler İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunabilecekler ve İngiltere vatandaşlık başvuru şartlarını sağlayarak vatandaşlık sertifikasını alan bireyler İngiltere pasaportu başvurusunda bulunabilirler. Ankara Antlaşmasının faydaları hakkında detaylı bilgi almak isteyenler uzmanlarımızla iletişime geçebilirler.

Ankara Antlaşması Vizesi reddi alan bireylerin itiraz davası açma hakkı bulunmayıp idari itiraz hakkı (administrative review) hakkı bulunmaktadır. Ankara Antlaşması Vizesi başvurunun ret nedenleri şunlar olabilmektedir; sahte bilgi veya belge ile başvuru yapılması, adli sicil kaydı geçmişi, kişisel bilgileri eksik veya yanlış beyan etme, bilgi veya belge saklama, ulusal güvenliğin tehdidi vs.

“Ankara Antlaşması Vizesi 2019 yılında değişecek mi?”, “Ankara Antlaşması Vize süresi kısaltılabilir mi?”, “Ankara Antlaşması vize değerlendirme süresi neden uzar?”, “Ankara Antlaşması vizesi başvurusu nasıl yapabilirim?” gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzman danışman ekibimize ulaşarak tüm sorularına yanıt bulabilir, İngiltere vizesi ve İngiltere vize reddine itiraz başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 744 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular