image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Vizesi Hollanda İçin Geçerli Midir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının serbest meslek sahibi olarak iş kurmak üzere başvuru yapabildiği ve pek çok geniş kapsamlı hak sağlamakta olan Ankara Anlaşması Vizesi Hollanda için de geçerli olmasına karşın bu kapsamda en avantajlı iş kurma şartları İngiltere’de olduğu için daha çok tercih edilmektedir.

1963 tarihli Ankara Anlaşması, Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olup Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına iş kurma izni ve sonrasında pek çok geniş kapsamlı hak kazanmayı sağlayan bir anlaşmadır. Anlaşmaya taraf ülkeler, 1963 itibarıyla var olan kanun, yönetmelik ve uygulamaların, antlaşmaya imza atan ülkelerin vatandaşları için ilerleyen dönemlerde değiştirilmeyeceği garantisini sözleşmeye stand-still ilkesi maddesinin eklenmesiyle sağlamıştır.

Serbest meslek sahibi olarak iş kurmak üzere Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği ve sürekli oturum izni ile İngiltere vatandaşlığı alma gibi pek çok geniş kapsamlı hak sağlamakta olan Ankara Anlaşması Vizesi Hollanda için de geçerlidir. Ancak bu kapsamda en avantajlı iş kurma şartları İngiltere’de olduğu için İngiltere en çok tercih edilen ülke konumundadır. Bu anlaşma kapsamında yalnızca İngiltere’de iş kurmak isteyen kişiler İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu yapabilirler. Bu vize türü hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık için CSS Legal İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 6677 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular