image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Vize Süresi Ne Kadardır?

Ankara Anlaşması vize süresi ilk başvuru sonrası 1 yıl verilmekte, uzatma başvuruları ile de 3 yıla kadar vize uzatması verilmektedir.

Ankara Anlaşması Vizesi, 18 yaşın üstünde bulunan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının Birleşik Krallık’ta iş kurmak üzere başvuru yapabildiği ve şartlarını sağlamanın diğer İngiltere çalışma/iş vizesi türlerine göre daha kolay olduğu vize türüdür. Bu başvurularda standart şartlar olmayıp işini kurmaya yetecek şartlara (sermaye, İngilizce, bilgi, tecrübe vb.) sahip olan kişiler başvuru yapabilmekte ve ikna edici bir başvuru yapmışlarsa vize alabilmektedir. Vize alan başvuru sahiplerine Ankara Anlaşması vize süresi ilk başvuru sonrası 1 yıl, uzatma başvuruları ile 3 yıla kadar verilmektedir.

Verilen geçici oturum izinleriyle İngiltere’de 4 yıl bulunduktan sonra sürekli oturum izni, 5 yıl (son 1 yılı süresiz oturum izni ile) bulunduktan sonra ise İngiltere vatandaşlığına başvuru yapılabilmektedir. Bu nedenle en kısa sürede bu haklara ulaştıran vize Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere çalışma/iş vizesidir. Firmamız uzmanları ile irtibata geçerek bu kapsamda yapılacak ilk başvurudan İngiltere vatandaşlığı başvurusuna kadar detaylı bilgi ve danışmanlık alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere’de ve Türkiye’de başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlayan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 909 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular