image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Red İle Sonuçlanırsa Neler Yapılabilir?

Ankara Anlaşması red ile sonuçlanırsa neler yapılabileceğine dair detaylı bilgi web sitemizde yer almakla birlikte başvurular hakkında daha fazla detay ve danışmanlık almak için CSS Legal İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara Anlaşması red sonucu alan başvuru sahiplerinin birçok alternatifi bulunmaktadır. Vize reddi alan başvuru sahibine gönderilecek olan ret mektubunda vize başvurusunun reddine karşı idari itiraz (administrative review) hakkının olduğu bildirilecektir. Eskiden itiraz davası (appeal) hakkı bulunan bu başvurularda yapılan yönetmelik değişikliğinden bu yana bu başvurularda yalnızca idari itiraz hakkı kullanılabilmektedir. Bunun dışında başvuru sahibi için daha yararlı olacağı firmamız uzmanlarınca tespit edilirse idari itiraz dışında itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu (re-consideration) da yapılabilir.

İdari itiraz, başvuruyu değerlendiren vize memurunun hatalarına karşı doğrudan idareye yapılabilen bir itiraz türüdür. İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları ise İngiltere dışından yapılan başvurularda İngiltere Konsolosluğunun, İngiltere’den yapılan başvurularda da İngiltere İçişleri Bakanlığının (Home Office) kararlarının tekrar incelenerek karara bağlanması talebinin yapılabildiği itiraz kapsamlı bir başvurudur.

CSS Legal, ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu sayfa 985 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular