image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Red Davaları Nerede Açılır?

Ankara Anlaşması red davaları, 2015 öncesinde İngiltere göçmenlik mahkemesinde açılabilmekteyken değişiklik sonrası itiraz davası hakkı idari itiraz başvurusu ile değiştirilmiştir. İdari itiraz başvurusu ise başvuruyu değerlendiren birime yapılabilmektedir.

Ankara Anlaşması Vizesi, 18 yaşın üstünde bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Birleşik Krallık’ta iş kurmak üzere başvuru yapabildiği ve şartlarını sağlamanın diğer İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinden çok daha kolay olduğu İngiltere vizesi türüdür. Dünyanın herhangi bir yerinde kendi işini yapabilecek yeterliliğe (sermaye, mesleki bilgi ve tecrübe, İngilizce vb.) sahip olduğuna inanan herkes İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu yapabilir.

İngiltere’de iş kurmak üzere başvuru yapacak olan kişiler iş kurmak istedikleri alan için gerekli olan alt limitleri sağlayabiliyorsa, başvuru prosedürüne uygun bir başvuru gerçekleştirmişse, başvurusu ikna edici ve gerçekçiyse olumlu sonuç alma ihtimalleri yükselecektir. Aksi durumlarda ise İngiltere vizesi reddi alacaklardır.

Ankara Anlaşması İngiltere vizesi reddi alınması halinde başvuru sahibinin itiraz hakkı bulunmaktadır. 2015 öncesinde İngiltere göçmenlik mahkemesinde Ankara Anlaşması red davaları açılabilmekteyken değişiklik sonrası itiraz davası hakkı idari itiraz başvurusu ile değiştirilmiştir. İdari itiraz, başvuruyu değerlendiren birime vize memurunun hatası olduğu gerekçesiyle yapılabilmektedir.

Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu başvuru yapılan ülkeye göre İngiltere İçişleri Bakanlığı’nda (İngiltere’den yapıldığında) ya da İngiltere Konsolosluğu’nda (Türkiye’den yapıldığında) değerlendirilerek bir sonuca bağlanmaktadır. Dolayısıyla idari itiraz başvuruları da aynı birimlere başvuru dosyasının başka bir vize memuru tarafından yeniden değerlendirilebilmesi için yapılabilmektedir.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1027 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular