image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Partner Vizesi Başvurusu İçin Gerekenler Nelerdir?

Ankara Anlaşması Partner Vizesi, diğer adıyla Ankara Anlaşması Bağımlıları Vizesi, İngiltere’de Ankara Anlaşması Vizesi ile iş kurmak isteyen kişilerin eş veya 2 yıllık partnerlerini de beraberlerinde getirebilmelerini sağlayan bir İngiltere vizesi türüdür.

Ankara Anlaşması, 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olup Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere'de iş kurma ve oturum izni gibi pek çok hak tanımaktadır. Bu anlaşma, taraf ülkelere 1963 itibarıyla var olan kanun, yönetmelik ve uygulamaların, antlaşmaya imza atan ülkelerin vatandaşları için ilerleyen dönemlerde değiştirilmeyeceği garantisini (sözleşmedeki stand-still ilkesi ile) vermiştir.

Ankara Anlaşması hükümlerine bağlı olarak ortaya çıkan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına pek çok geniş kapsamlı hak sağlayan Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu yapan kişilerin bağımlı aile üyelerini de İngiltere’ye getirebilmeleri mümkündür. Bunu Ankara Anlaşması Partner Vizesi ile yapabilirler. Diğer adıyla Ankara Anlaşması Bağımlıları Vizesi, İngiltere’de Ankara Antlaşması kapsamında iş kurmak isteyen kişilerin eş veya 2 yıllık partnerlerini de beraberlerinde getirebilmelerini sağlayan bir İngiltere vizesi türüdür.

Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’de iş kuran kişilerin bağımlı aile üyeleri, asıl başvuru sahibi ne kadar vize alabilmişse o süreyle kısıtlı olacak şekilde İngiltere vizesi alabilirler. Dolayısıyla esas göçmen İngiltere’de sürekli oturum izni veya İngiltere vatandaşlığı başvurusu yaparken bağımlıları da onunla birlikte başvuru yapabilmektedir. Aynı şekilde bu kişinin İngiltere’de göçmenlik statüsünü kaybetmesi durumunda bağımlıları da kaybedecektir. Ankara Anlaşması kapsamında çalışan olarak bulunanların durumları ise biraz daha farklıdır. Bağımlılar, esas göçmenle birlikte değil İngiltere’de en az 2 yıl bulundukları takdirde sürekli oturum için başvuru yapabilecektir. Bu başvurular hakkında bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1913 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular