image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Öğrenci Vizesi İle Bulunanları Kapsar Mı?

Ankara Anlaşması öğrenci vizesi ile İngiltere’de bulunan kişilerin de başvuru yapabileceği bir İngiltere vizesi türüdür.

Ankara Anlaşması Vizesi, Birleşik Krallık’ta iş kurmak isteyen ve 18 yaş üstünde bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği ve Ankara Anlaşması (1963) hükümlerine bağlı olarak ortaya çıkmış bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vize ile İngiltere’ye gidip iş kurduktan sonra vize uzatmaları ile toplamda 4 yıl bulunan kişiler sürekli oturum izni başvurusu, sürekli oturum iznini aldıktan 1 yıl sonra ise İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabilmektedir. Vatandaşlık alabilmek için son 1 yıl sürekli oturumla olmak üzere toplam 5 yıl İngiltere’de bulunmuş olmak gerekmektedir.

Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu Türkiye’den yapılabileceği gibi İngiltere’den de yapılabilmektedir. Dolayısıyla Ankara Anlaşması öğrenci vizesi ile İngiltere’de bulunan kişiler tarafından da yapılabilecektir. İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi, İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi ve Tier-4 öğrenci vizesi türleri ile Birleşik Krallık’ta bulunan kişiler mezun olunca Ankara Anlaşması kapsamına geçebilirler. Bu kapsama geçmek isteyen İngiltere’deki Türk öğrenciler CSS Legal Londra ofisi ile irtibata geçerek detaylı bilgi ve danışmanlık alabilir.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 973 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular