image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Ne Kadar Sürüyor?

“Ankara Anlaşması ne kadar sürüyor?” sorusu Ankara Antlaşması başvuru sürecinde en çok merak edilen soruların başında gelmekte olup ilk vize 1 yıl, uzatma ile alınan vize süreleri ise değişkendir.

İngiltere’de Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahiplerinin firmamız uzmanlarına en sık yönelttiği sorulardan biri de “Ankara Anlaşması ne kadar sürüyor?” sorusudur.

Ankara Antlaşması Vizesine yapılan ilk başvuru sonrasında verilen vize süresi 1 yıldır. Bu 1 yıllık geçici oturum izni bitmeden Birleşik Krallık’tan uzatma başvurusu yapılarak 3 yıllık bir geçici oturum izni daha alınabilir. Verilecek olan uzatma süresi 3 yıllık olabileceği gibi başvuru sahibinin başvuru dosyasının tam olarak yeterli bulunmaması halinde ise daha kısa süreli olarak da verilebilmektedir. Bu tip bir durumda İngiltere’de 4 yılı tamamlamak için birden fazla uzatma başvurusu yapılacaktır.

Uzatmalarla beraber Birleşik Krallık’ta Ankara Antlaşması kapsamında toplamda 4 yıl yaşayan kişiler süresiz oturum iznine, bu izni aldıktan 1 yıl sonra yani İngiltere’de geçirilen 5 yıldan sonra ise İngiltere vatandaşlığına başvuru yapılabilir. İlk başvuru, uzatma başvuruları, süresiz oturum izni başvurusu ve İngiltere vatandaşlığı başvurusu için başvuru sahipleri CSS Legal Londra ofisi ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilir ve başvurularını gerçekleştirebilirler.

CSS Legal, ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 839 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular