image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Mahkeme Sonucu Olumsuz Olursa Ne Yapılabilir?

Ankara Anlaşması mahkeme sonucu olumsuz olursa kişi bir üst mahkemede bu kararı temyiz edebilir.

Ankara Anlaşması mahkeme sonucu olumsuz olursa kişi bir üst mahkemede bu kararı temyiz edebilir. İç hukuk yollarının bitmesi halinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine de gidilebilir. Ancak başvuru yapacak kişilerce bilinmelidir ki son yapılan düzenlemelerle Ankara Anlaşması kapsamında yapılan başvuruların vize reddi ile sonuçlanması durumunda itiraz hakkı olarak itiraz davası hakkı kaldırılıp yerine idari itiraz getirilmiştir. İdari itiraz dışında itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu da yapılabilmektedir. 2015 itibarıyla itiraz davası hakkı bulunmayan bu başvurularda yalnızca insan haklarına veya Ankara Antlaşması hükümlerine aykırı bir karar alınmış olması halinde İngiltere'de High Court (Yüksek Mahkeme)'ta dava açılabilecektir. Aldığı vize reddinin sonrasında ret gerekçesine göre hangi itiraz yoluna başvurmasının daha avantajlı olacağı ile ilgili bilgi almak isteyen başvuru sahipleri uzmanlarımızla irtibata geçerek danışmanlık hizmeti alabilir. 

Ankara Anlaşması Vizesi, 18 yaşın üzerinde bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sektör, sermaye, eğitim seviyesi, tecrübe süresi, İngilizce dil bilme seviyesi kısıtı olmadan İngiltere’de kendi işlerini kurmak, bir işe ortak olmak gibi amaçlarla başvuru yapabildiği İngiltere vizesi türüdür. Bu vizenin şartlarını İngiltere’de işi kurabilecek ve sürdürebilecek düzeyde sağlayabilmek yeterli olmaktadır. Bu başvurularda net şartlar olmadığı için Ankara Anlaşması başvuru dosyasının ikna edici olması tüm diğer İngiltere vizesi başvurularından çok daha önemlidir.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1149 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular