image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması İngiltere'den Başvuru Süreci Nasıldır?

Ankara Anlaşması İngiltere'den başvuru süreci de büyük oranda Türkiye’den yapılan başvurulara benzemekle birlikte bazı açılardan farklıdır.

Ankara Anlaşması İngiltere'den başvuru süreci de büyük oranda Türkiye’den yapılan başvurulara benzemekle birlikte bazı açılardan farklıdır. İngiltere’de hâlihazırda geçerli bir vize ile bulunurken de başvuru yapılabilen Ankara Anlaşması Vizesi başvurusunu İngiltere içinden yapacak olan başvuru sahipleri Türkiye’den yapılan başvurulardan biraz daha farklı bir başvuru prosedürüne uymak durumundadır.

İngiltere’den yapılan Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında başvuru dosyasının ve biyometrik bilgilerin (fotoğraf, parmak izleri, imza) İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) sunulması gerekir. İngiltere’den başvuru yapacak olan başvuru sahiplerinin biyometrik bilgilerini verebilecekleri postaneler bellidir. Başvurusunu CSS Legal aracılığıyla yapacak olan başvuru sahiplerine uzman danışmanlarımız hangi postanelerden bu bilgileri vererek başvurularını gerçekleştirebileceklerine dair bilgi de verilmektedir.

Ankara Antlaşması Vizesi, Birleşik Krallık’ta iş kurmak isteyen ve 18 yaş üstünde bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vize ile İngiltere’ye gidip iş kurduktan sonra vize uzatmaları ile birlikte toplam 4 yıl bulunan kişiler sürekli oturum başvurusu yapabilir ve bu hakkı elde edebilir. Sürekli oturum izni alındıktan 1 yıl sonra da İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapılarak çifte vatandaşlık kazanılabilmektedir.

CSS Legal, ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 916 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular