image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Dependant (Bağımlı) Vizesi Başvurusu Nedir?

Ankara Anlaşması Dependant (Bağımlı) Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ile kendi işini kuranların ve Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi ile bir işverene bağlı olarak çalışanların eş/partner ve 21 yaşından küçük çocuklarının Birleşik Krallık’a giderek aile birlikteliğinin sağlanması için başvuru yapabildiği vize türüdür.

Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında İngiltere’de iş kuran kişilerin bağımlı aile üyeleri, asıl başvuru sahibi ne kadar vize alabilmişse o süreyle kısıtlı olacak şekilde Ankara Anlaşması Dependant (Bağımlı) Vizesi alabilmektedir. Esas göçmen İngiltere’de sürekli oturum izni veya İngiltere vatandaşlığı başvurusu yaparken bağımlıları da onunla birlikte başvuru yapabilecektir. Bu kişinin İngiltere’de göçmenlik statüsünü kaybetmesi durumunda bağımlıları da kaybedecektir. 

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi ile İngiltere’de bulunanların bağımlılarının durumları ise biraz daha farklıdır. Esas göçmen olan kişi sürekli oturum izni başvurusu yaparken bağımlılar İngiltere’de 2 yılı dolduramamışsa sürekli oturum başvurusu için bu sürenin dolmasını beklemelidir.

İngiltere’ye gidecek bağımlıların vize başvurusunda İngiltere’de Ankara Anlaşması ile iş kuran/kuracak olan ya da çalışan kişinin bağımlı aile üyelerinin bazı şartları sağlaması da gerekir. Esas göçmenin bağımlıların masraflarını karşılayabileceğini gösterebilmesi gerekir. Ankara Anlaşması Dependant (Bağımlı) Vizesi başvurusunda sağlanması gereken şartlardan bir diğeri, aile bireyleri ile devam eden ilişkinin gösterilmesidir. Çünkü bu vize aile bütünlüğünün sağlanabilmesi için verilmektedir.

İngiltere vizesi başvurularında öncelikle uzmanlarımız vize türünü saptayacak ve belge listesi oluşturacaklardır. Belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenler tercüme edilip, formlar İngilizce doldurulup, başvuru ödemesi yapıldıktan sonra öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç varsa bunlarla ilgili işlemler yapıldıktan sonra yine danışmanlarımızla irtibat halinde Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Antalya ve Bursa illerinde yer alan başvuru merkezlerinin birinden uzmanlarımızca randevu alınır. Bu işlemlerin ardından başvuru sahibinin randevunun günü ve saatinde İngiltere Vize Başvuru Merkezinde bulunarak başvuru dosyasını sunması ve biyometrik bilgilerini vermesiyle başvuru gerçekleştirilmektedir.

CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4933 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular