image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması 3 Yıllık Red Alınırsa Ne Yapılabilir?

Ankara Anlaşması 3 yıllık red alınması halinde başvuru sahiplerinin bu redde karşı idari itiraz hakkı bulunur. Vize memurunun hatalarına itiraz etmek üzere idari itiraz, başvuruda herhangi bir eksiklik, açık olmayan bir husus olması vb. hallerinde ise itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapılabilir.

Ankara Anlaşması İngiltere Vizesi başvurularında İngiltere Girişimci Vizesi gibi diğer iş kurma izni veren vizelerde olduğu üzere standart puan bazında başvuru şartları yoktur. Bu vizenin kendine özgü şartlarının en önemlilerinden biri, İngiltere'de yapılacak işin serbest meslek sahibi olarak yapılacak olmasıdır. Serbest meslek sahibi olarak İngiltere'de yapılmak istenen iş alanı ile ilgili mesleki yeterliliğe sahip olmak, bu vize türünün bir diğer başvuru şartıdır. İşi başlatabilecek ve kâra geçmeye başlayana dek İngiltere'deki hayatı idame ettirebilecek seviyede sermayeye sahip olunması ve bu paranın kaynağının açıkça ispat edilebiliyor olması da bu başvurularda çok önem arz eder. Burada belirtilenler dışında hangi şartları, ne ölçüde sağlamak gerektiği ile ilgili detaylı bilgi ve danışmanlık almak için başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler.

Yukarıdaki şartları sağladığı takdirde başvuru sahipleri 1 yıllık geçici oturum ve çalışma izni niteliğinde İngiltere vizesi alacaktır. Bu 1 yıl bitmeden yapılacak olan uzatma başvurusuyla 3 yıla kadar uzatma alınabilir. Ancak yeterli şartlar sağlanamazsa başvuru sahibi daha kısa süreli bir vize ya da doğrudan vize reddi alabilir. Ankara Anlaşması 3 yıllık red alınması halinde başvuru sahiplerinin bu redde karşı idari itiraz hakkı bulunur. Vize memurunun hatalarına itiraz etmek üzere idari itiraz, başvuruda herhangi bir eksiklik, açık olmayan bir husus olması vb. hallerinde ise itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapılabilir.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması İngiltere Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız uzman danışmanlarıyla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 5011 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular