image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Red İtirazı Nasıl Yapılır?

İngiltere vizesi ret itirazı, reddedilen vize başvurusunun hangi İngiltere vizesi türü için yapıldığına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.  İngiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile irtibata geçerek bilgi ve danışmanlık alınabilmektedir.

İngiltere vizesi başvuruları olumlu sonuçlanabilecekleri gibi başvuru dosyasında eksiklikler, hatalar veya yalan beyan bulunması, başvurunun yeterince ikna edici olmaması gibi sebeplerden dolayı vize reddi ile sonuçlanabilmektedirler. Başvurudan vize reddi alınması durumunda başvuru sahiplerinin bu karara itiraz etmeleri mümkün olabilmektedir.

İngiltere vize red itirazı üç şekilde mümkün olmaktadır. Vize reddinin başvuruyu değerlendiren vize memurunun yaptığı bir hatadan kaynaklaması durumunda yapılabilecek olan idari itiraz (administrative review) başvurusu yapılması mümkündür.  Bununla birlikte bazı durumlarda başvuru sahipleri mahkemeye başvurarak itiraz davası (appeal) açmaları da mümkün olabilmektedir.  Üçüncü itiraz şekli ise itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme (re-consideration) başvurusudur.

İngiltere vize red itirazı tüm İngiltere vizesi türlerinde tam kapsamlı olarak mevcut değildir.  Verilmiş olan ret kararına itirazda bulunmak isteyen başvuru sahibinin hangi şekilde itirazda bulunabileceği başvurmuş olduğu vize türüne göre belirlenmektedir.  Tüm vize başvurularında başvuru sahiplerinin bulunabileceği tek itiraz başvurusu itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme (re-consideration) başvurusudur.  Bunun haricinde hangi İngiltere vizesi başvurusunun ne şekilde itiraz imkânı sunduğu hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları, reddedilen başvuru dosyasının tekrar ve daha detaylı bir şekilde hazırlanarak teslimi ile yapılmaktadır.  Tekrar teslim edilen başvuru dosyası ile birlikte sunulanlar arasında vize reddi kararının hatalı olduğunu bildiren ve vizenin verilmesini talep eden bir ön yazı da uzmanlarımızca dosyaya eklenmektedir. Yeniden değerlendirilme başvurularının içerikleri ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilir, vize retlerine itiraz başvuruları, vize türlerine göre hangi başvuruların yapılabileceği, vize türleri ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

 

Bu sayfa 1633 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular