image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu İzmir Vize Başvurularını Ne Kadar Sürede Sonuçlandırır?

İngiltere Konsolosluğu İzmir vize başvurularını kabul etme, değerlendirme veya sonuçlandırma yetkisine sahip bir İngiltere temsilciliği birimi değildir. Vize başvuruları İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilmektedirler. Vize başvurularının sonuçlanma süreleri bazı etmenlere bağlı olarak değişebilmektedir.

İngiltere Konsolosluğu İzmir İngiltere vizesi başvurularını kabul etme, değerlendirme veya sonuçlandırma yetkilerine sahip olan bir İngiltere temsilciliği birimi değildir.

İngiltere Konsolosluğu İzmir içerisinde bulunan İngiltere Konsolosluğu tarafından değerlendiriliyor olsalardı dahi başvurularının sonuçlanma süreleri bu husustan bağımsız bazı etmenler tarafından belirleneceklerdi. Başvuruların sonuçlanma sürelerini belirleyen unsurlardan ilki başvurulan İngiltere vizesi türüdür. Tüm vize başvuruları aynı ortalama sonuçlanma süresine sahip değillerdir. Örneğin, İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuruları ortalama 3 hafta (15 iş günü) içerisinde sonuçlanabilmektedir. Buna karşılık olarak İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi başvuruları ortalamada 12 hafta (90 gün/3 ay) gibi bir sürede sonuçlanabilmektedir. Bu noktada göz önünde bulundurulması gereken husus bu sürelerin de sabit olmadıklarıdır. Vize başvurularının sonuçlanması daha uzun sürebileceği gibi vize sonucu daha kısa sürede de alınabilmektedir. Sonucun daha kısa ya da daha uzun sürede çıkması başvurunun başarılı ya da başarısız olduğu anlamına gelmemektedir.

İngiltere vizesi başvurularının sonuçlanma sürelerini etkileyebilecek bir diğer unsur da başvuruda öncelikli/hızlandırılmış servislerin kullanılıp kullanılmadığıdır. Öncelikli servisler kullandıkları takdirde vize başvurularının normalde sahip oldukları sınırlamaların dışına çıkartılarak gerçekleştirilmelerine olanak tanıyabilmektedirler. Örneğin, Öncelikli Servis (Priority Visa Service) vize başvurularının 5 iş günü içerisinde, Süper Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service) ise 24 saat içerisinde sonuçlanmasına olanak tanıyabilmektedir. Öncelikli/hızlandırılmış servisler, bu servislerin kullanımı için gerekenler, hangi durumlarda kullanılabilecekleri ve kullanım prosedürleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, vize başvuruları, başvuru süreçleri, vize başvuru prosedürleri, göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 862 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular