image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi, İngiltere’de iş kurmak, devralmak veya ortak olmak amacıyla ziyaret gerçekleştirmek isteyen yatırımcılara ya da İngiliz hükümeti destekli olan yatırımcılara verilen İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi, İngiltere’de iş kurmak, devralmak veya ortak olmak amaçlarından birini gerçekleştirmeden önce birtakım hazırlıkların yapılabilmesi için verilemekte olan bir İngiltere vizesi türüdür. Bu bağlamda toplantı, mülakat, konferans, fuar vb. katılımı yapmak, pazar araştırması yapmak, kurulacak iş için çalışan belirlemek gibi amaçlarla bu İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türüne başvuru yapılabilir. Eğer amaç yatırım yaparken İngiltere’de kalmak, çalışmak ve İngiltere’ye yerleşmek ise o halde bu kategoride değil Tier-1 Yatırımcı Vizesi kategorisinde başvuru yapılmalıdır.

Ziyaret kapsamlı bu vize türü ile İngiltere’de en fazla 6 ay kalınabilmektedir. Bu süre İngiltere’de uzatılamamakta ve ayrıca başka bir vize türüne geçiş Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurular haricinde yapılamamaktadır.

Bir İngiltere ziyaretçi/turist vizesi olan bu vize kategorisi başvurularında her vize başvurusunda olduğu üzere bir başvuru dosyası oluşturulmalıdır. Bu başvuru dosyasında vize türünün gereklerinin sağlandığını gösteren belgelere ek olarak bu belgelerin tercümelerinin de yer alması gerekmektedir. Başvurusunu CSS Legal ile gerçekleştiren başvuru sahiplerine uzmanlarımız bir evrak listesi sağlamakla birlikte dosya hazırlığının her aşamasında başvuru sahiplerine yardımcı olmaktadır. Ayrıca firmamızla başvurusunu gerçekleştiren kişilerin tercümeleri de firmamız tarafından belirlenmiş nitelik ve limitler içerisinde olması ve yine firmamızca belirlenen koşul ve şartlara uygun olması kaydı ile ekstra ücret alınmadan yaptırılmaktadır.

yatırımcı ziyaretçi

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3035 defa görüntülendi

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları