image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi

AB vatandaşlarının evli olmadıkları partnerleri İngiltere’ye yerleşebilmek amacıyla İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu yapacaklarsa sağlamaları gereken birtakım şartlar bulunmaktadır.

Birleşik Krallık’ta yaşamakta olan Avrupa Birliği vatandaşlarının, İngiltere veya AB vatandaşı olmayan ve İngiltere ve/veya AB dışında yaşayan evli olmadıkları partnerlerinin İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusunda bulunabilmeleri mümkündür. Bu yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi başvurusu için başvuru sahiplerinin sağlaması gereken bazı şartlar bulunmaktadır.

Avrupa Birliği vatandaşlarının partnerlerinin İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu yapabilmek için sağlamaları gereken şartlardan en önemlisi çiftin en az 2 yıl birlikte yaşaması ve bunu başvurularında gösterebilmeleridir. AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda bu şartı hangi belgelerle gösterebileceği hakkında detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile iletişime geçebilirler.

AB bağımlılarının başvuru yapacağı yerleşim kapsamlı bu vizede maddi yeterlilik şartı bulunmamaktadır. Ancak İngiltere’de serbest dolaşım hakkından yararlanarak bulunan partnerin maddi yeterliliğe sahip olması başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi için yararlı olacaktır. İngiltere’deki partner, iş arıyorsa (6 aya kadar), bir işverene bağlı olarak çalışıyorsa, serbest meslek sahibi olarak kendi işini yapıyorsa, öğrenci ve sağlık sigortası varsa ya da birikim, kira geliri vb. ile kendini idame ettirebilen (self-sufficient) ve sağlık sigortası olan ya da sürekli oturum (permanent residence) almış biriyse İngiltere dışındaki partnerini İngiltere’ye yerleşmek üzere yanına getirebilecektir. AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda geçinme düzeyi herhangi bir şarta bağlı olmayıp ailenin hayat standardına göre minimum geçinme sınırının sağlanması başvurunun olumlu sonuçlanma ihtimalini arttırır. Bu şartı sağlayıp sağlamadıkları hakkında bilgi almak isteyen ve başvurusunu gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile ofislerimize gelerek ya da telefon ederek irtibata geçebilirler.

Partnerler, Birleşik Krallık’ta beraber yaşamak istediği için bu çiftin ikametine imkân veren uygun standartlarda ve büyüklükte yerleşim imkânının olması da AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu için şarttır. İkamet edilmesi düşünülen yerin uygun şartlarda olup olmaması ile ilgili de firmamız uzmanları başvuru sahiplerini bilgilendirecektir.

Başvuru yapıldıktan sonra yaklaşık olarak 90 gün içinde İngiltere Konsolosluğunda yapılan değerlendirme sonucu tüm şartları sağlayan başvuru sahiplerine 6 aylık geçici bir vize verilecektir. Bu sürenin bitiminde yapılacak olan uzatma başvurusu ile başvuru sahipleri 5 yıllık geçici oturum iznini alabileceklerdir. İngiltere’de toplam 5 yıl yerleşim kapsamlı bu vize ile bulunan kişiler süresiz oturum iznine (permanent residence), 6 yıl bulunanlar ise İngiltere vatandaşlığına başvuru yapabileceklerdir.

İngiltere’ye yerleşmek üzere yapılacak olan İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurularının oldukça karmaşık yapıda olduğu başvuru yapacak olan bağımlılarca bilinmelidir. Bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS Legal uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yaptıklarında en doğru, hatasız ve eksiksiz şekilde başvurularını gerçekleştirmiş olacaktır. Ayrıca herhangi bir nedenle vize reddi alınması durumunda da itiraz edilerek sonucun olumluya çevrilebilmesi eğer vize reddine itiraz gerekçeleriniz başvurunuzu inceleyecek olan vize memurunca haklı ve ikna edici görülürse yine uzmanlarımız tarafından sağlanabilecek olan profesyonel destekle gerçekleştirebilecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3085 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları