image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu, İngiltere vize başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, başvuru randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği Türkiye’de 7 ilde bulunan vize başvuru merkezlerinden birinden randevu alınarak gerçekleştirilebilir.

Türkiye’den yapılan AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu, İngiltere Vize Başvuru Merkezine danışmanınız tarafından size sağlanacak olan ve sizin durumunuz ile İngiltere’ye gidiş amacınıza uygun olarak başvurunuz için hazırlanması gereken belge listesindeki belgelerinizin toplanıp, bunların tercümelerinin yaptırılıp, bütün başvuru formlarının doldurulup bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra biyometrik bilgileriniz (parmak izleri, fotoğraf) ve başvuru dosyanızı teslim edebileniz için uzmanlarımız tarafından randevu alınması ve bu randevuya katılarak parmak izleri, fotoğraf ve başvuru dosyanızı teslim etmenizle gerçekleşebilecektir. Türkiye’de İngiltere Vize Başvuru Merkezinin bulunduğu iller şunlardır; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep. Bu illerden hangisi başvuru sahibine daha yakınsa ve uygunsa İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği başvuru merkezinden uzmanlarımız vasıtasıyla randevu alarak başvurusunu gerçekleştirebilir. Randevu sırasında başvuru sahibinin biyometrik bilgilerini (parmak izleri ve yüz fotoğrafı) ve başvuru dosyasını sunması gerekir.

İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte mülakat talebinde bulunabileceği gibi vize reddi de verebilmektedir. Prosedürlere uygun bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla vize reddi alma ihtimalini düşürmek adına bu başvurularda CSS & Co Legal Services uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır. Konsolosluğun başvuru sahibini mülakata çağırması durumunda firmamız uzmanları sorulabilecek sorulara karşı da başvuru sahiplerini mülakatın ve sorulabilecek soruların niteliğine dair bilgilendireceklerdir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1617 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları