image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Süresi Ne Kadardır?

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan partnerlere ilk etapta verilen vize süresi 6 aydır.

Türkiye’den İngiltere Vize Başvuru Merkezine uzmanlarımızca temin edilecek olan belge listesine göre belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılmasıyla gerçekleştirilebilen AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilir. Burada bulunan vize memurlarınca yapılan değerlendirme sonrasında başvuru sahiplerine ya vize ya da vize reddi verilmektedir.

AB vatandaşlarının 2 yıllık partnerlerinin yapacakları yerleşim kapsamlı vize başvurusunun sonucu olumlu olup başvuru sahibi vize aldığı takdirde verilecek olan vize süresi 6 ay olacaktır. Bu 6 aylık süre bitmeden yapılacak olan uzatma başvurusuyla 5 yıllık vize alınabilmektedir. İngiltere’de bu yerleşim vizesiyle kalan başvuru sahipleri 5 yıl sonra süresiz oturum iznine, 6 yıl sonra ise İngiliz vatandaşlığına başvuru yapabilecektir.

İngiltere vizesi başvurularının oldukça karmaşık yapıda başvurular olduğu herkesçe bilinmektedir. Ayrıca yerleşim vizesi kategorilerinden biri olan bu vizeye başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları hata veya eksiklik olduğu durumlarda vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda CSS & Co Legal Services uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerini hem pek çok zarardan koruyacak hem de olumlu sonuç alma ihtimalini oldukça arttıracaktır.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1555 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları