image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’ne Başvuru Yapabilmek İçin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) Sınavına Girmek Gerekir Mi?

İngiltere Vize Başvuru Merkezine AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavına ya da A1, A2, B1 vb. bir seviyede dil bildiğini gösterebilmek üzere İngilizce sınavına girmesine gerek yoktur.

AB vatandaşlarının 2 yıl birlikte yaşadıkları evli olmadıkları partnerleri, İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu yaparlarken İngiltere’de Yaşam (Life in the UK) sınavına girdiklerini göstermek zorunda değildirler. Yani yerleşim kapsamlı bu başvurularda sağlanması gereken böyle bir şart bulunmamaktadır. Dolayısıyla AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu için de bu sınavdan başarılı olunduğuna dair bir belgenin başvuru dosyasında bulunmasına gerek yoktur.

İngiltere’de Yaşam (Life in the UK) sınavının sonucu, İngiltere süresiz oturum izni ya da İngiliz vatandaşlığı başvurusunda istenmektedir. Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavı İngiltere’nin kültürü, tarihi, siyaseti gibi güncel konularda soruları içermekte olan bir sınavdır. Başvurusunu CSS & Co Legal Services ile yapan kişilere firmamız uzmanları nasıl hazırlanabilecekleri ile ilgili olarak da bilgi verecekler ve bu sayede olumlu sonuç alınabilmesi için her konuda başvuru sahiplerine yardımcı olacaklardır.

Yerleşim kapsamlı vize başvuruları olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için ve ispatlanması gereken pek çok husus bulunması nedeniyle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS Legal uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yaptıklarında en doğru, hatasız ve eksiksiz şekilde başvurularını gerçekleştirmiş olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1480 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları