image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

Birleşik Krallık’ta yaşayan AB vatandaşlarının evli olmadıkları partnerleri İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapıp olumlu sonuç aldıktan sonra İngiltere’ye yerleşim amaçlı gidebilecek ve orada pek çok hakka sahip olacaklardır.

AB vatandaşlarının evli olmadıkları partnerleri İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi alarak İngiltere’ye yerleşmek üzere gidebilmektedir. Yerleşim kapsamlı bu İngiltere vizesine başvuru yaptıktan sonra olumlu sonuç alabilen partnerler İngiltere’de sağlık hizmeti almak durumunda kaldıklarında ücretsiz olarak bu hizmetlerden yararlanabileceklerdir.

Bu noktada İngiltere’de yaşayan AB vatandaşlarının partnerlerinin yapacakları yerleşim başvurusunda sağlık harcı, yani immigration health surcharge yatırılması gibi bir şart bulunmamaktadır. Immigration health surcharge yatırılmasına gerek olmadığı gibi başvuruda bir referans numarası sunulmasına da gerek yoktur. Bu nedenle AB bağımlılarının İngiliz vatandaşları veya sürekli oturum sahibi olarak bulunan kişilerin bağımlılarından çok daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. AB bağımlıları yalnızca İngiltere’ye gelmeden önce European Health Insurance Card (EHIC) adı verilen Avrupa Sağlık Sigortası Kartı’nı alarak İngiltere’de sağlık hizmetlerinin tamamından faydalanabileceklerdir.

AB vatandaşlarının bağımlı partnerlerinin İngiltere’de yalnızca diş, göz. tedaviler için para ödemesi gerekebilir. Bunların dışında sağlık hizmetlerinin çoğunluğundan ücretsiz olarak yararlanılabilmektedir. Hangi sağlık hizmetleri için ücret ödenmesi gerektiği hususunda detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1488 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları