image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu için başvuru sahiplerinin gerekli olan tüm belgeleri temin ederek belgeleri hazırlanmış, tercümeleri yapılmış, İngilizce doldurulmuş formları hazırlanmış, ödemeleri yapılmış ve randevusu alınmış olmak suretiyle hazır hale getirilen dosyayı başvuru merkezine sunması gerekir.

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’ne başvururken başvuru sahiplerinin İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği başvuru merkezine sunması gerekir.

İngiltere’de bulunan Avrupa Birliği vatandaşlarının 2 yıl birlikte yaşadıkları partnerlerini İngiltere’ye getirebilmek için başvuracakları İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusunda sağlanması gereken en önemli belgeler çiftin 2 yıl beraber yaşadıklarını gösteren belgelerdir. Bu bağlamda fotoğraflar, kira sözleşmesi, faturalar gibi belgeler bu durumu ispatlayabilmek için firmamızla vize başvuru işlemlerinizi başlatmanızın akabinde sizlere danışmanınız tarafından sağlanacak olan belge listesinde belirtilen ve başvurunuzda olması gereken diğer belgelerin yanı sıra dosyaya konulabilir.

AB bağımlılarının başvuru yapabildiği yerleşim kapsamlı bu İngiltere vizesi türünde belgelerle ispatlanması gereken en önemli hususlardan bir diğeri, AB serbest dolaşım haklarının aktif olarak kullanılıyor olmasıdır.

AB vatandaşlarının evli olmadıkları ve 2 yıl beraber yaşadıkları partnerleri, İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu için AB vatandaşının temel geçim masraflarını karşılayabileceğini gösteren belgeleri de başvuru dosyasına ekleyebilir. Bu vize türünde maddi şart bulunmamakla birlikte başvuruda İngiltere’deki masrafları karşılanabileceğinin gösterilmesi olumlu sonuç alma ihtimalinin artmasını sağlayabilmek için yarar sağlayacaktır.

Bu vizeye yapılan başvurularda Birleşik Krallık’ta ailenin ikamet edebileceği uygun standartlarda ve büyüklükte yerleşim imkânının olduğunun evraklarla gösterilmesi de oldukça önem arz eder.

Yukarıda belirtilmiş olanların dışında hangi evrakların başvuruda sunulması gerektiği ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirler.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi İngiltere vizesi türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen ve hangi belgeleri sunması gerektiğine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç almasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de başvuruyu inceleyen vize memurunca da haklı gerekçeler olduğunun tespit edilmesiyle birlikte sonucun itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1543 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları