image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

İngiltere Vize Başvuru Merkezine AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvuru dosyasının tamamlanması ve teslimi sonrasında başvuru 3 ay yani 90 gün içinde sonuçlanmaktadır.

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu, uzmanlarımızla birlikte belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler (yüz fotoğrafı ve parmak izleri) verilmesi gibi işlemlerin yapılmasıyla gerçekleştirilebilmektedir. Bunların teslim edildiği günü izleyen 3 ay yani yaklaşık 90 gün içinde ise vize başvurusu incelenerek olumlu ya da olumsuz bir sonuç verilecektir. İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan başvurular İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğunda incelenerek bir sonuca varılmaktadır. İngiltere Başkonsolosluğunun yoğunluğuna göre başvurunun açıklanma süresi değişkenlik gösterir. Konsolosluğun yoğunluğunun az olduğu dönemlerde çok kısa sürede açıklanan başvurular, yoğunluğun çok olduğu zamanlarda daha geç açıklanmaktadır.

AB vatandaşlarının partnerlerinin yapacakları vize başvurularında Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis (Settlement Priority Visa Service) kullanılarak 15 gün içerisinde başvuru sonucu alınamamaktadır. İngiliz vatandaşlarının veya İngiltere’de sürekli oturumu olan kişilerin partnerlerinin yaptıkları vize başvurusunda kullanılabilen bu servisi AB vatandaşlarının partnerleri kullanamamaktadır.

İngiltere’ye yerleşmek amacıyla yapılan bu İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu bağlamda bu başvurularda vize danışmanlığı almak olumlu sonuç alma ihtimalini arttırabilmek adına oldukça yararlı olacaktır. Bunun yanında herhangi bir nedenle olumsuz bir kararla karşılaşılması durumunda da gerekçelerin itiraz başvurusunu değerlendiren vize memurunca da haklı ve ikna edici bulunmasıyla sonucun olumluya çevrilebilmesi için de fayda sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1504 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları