image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu sonucu olumlu olan başvuru sahiplerine verilen 6 aylık süre bitmeden uzatma başvurusu yapılarak vize süresi uzatılabilmektedir.

İngiltere’ye yerleşmek maksatlı başvurulabilen AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu sonucu vize alan kişiler başlangıçta 6 aylık geçici bir vize alırlar. Bu süre sonra ermeden İngiltere’den uzatma başvurusu yapılarak başvuru sahibine 5 yıllık bir geçici oturum daha verilir. İngiltere’de toplmada 5 yılın bitmesi ile de İngiltere sürekli oturum iznine (permanent residence) başvuru yapılabilir. İngiltere’de toplamda 6 yıl yaşamış olan AB vatandaşlarının partnerleri ise İngiliz vatandaşlığı başvurusu yapabilecektir.

Birleşik Krallık’ta bulunan Avrupa Birliği vatandaşlarının en az 2 yıl birlikte yaşadığı partnerlerini başvurabileceği bu yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi başvurusu ve sonrasında yapacağı başvurular oldukça karmaşıktır. Çünkü bu başvurularda oldukça fazla sayıda ispatlanması gereken husus bulunmaktadır. Ayrıca bu hususların ispatlanması da oldukça zordur. Bu nedenle bu başvurulardan olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır. Bu sayede eksiksiz bir başvuru yapılarak olumlu sonuç alınması sağlanacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun olumluya çevrilebilmesi de mümkün olabilecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1412 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları