image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunu İngiltere vizesi başvuru prosedürüne uygun olarak gerçekleştirebilmek için dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında başvuru merkezine verilmesi gereken biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin parmak izleri ve yüzünün fotoğrafıdır.

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine uygun bir başvuru gerçekleştirebilmek için biyometrik bilgilerini vermesi gerekmektedir. Bu bilgiler kişinin yüzünün fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşmaktadır. Biyometrik bilgiler, İngiltere Vize Başvuru Merkezine danışmanınız tarafından size sağlanmış olan belge listesindeki belgelerinizi tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, formlar İngilizce doldurulup, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyacınız varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarınızla alınan randevuda başvuru dosyası ile birlikte verilmesi gereken bilgilerdir. Bu bilgiler verilmediği takdirde geçerli bir vize başvurusu yapılamayacağı hususuna çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

Başvuru dosyası ile birlikte biyometrik kayıtların verilmesi işlemi toplamda 5-10 dakika civarı sürecektir. Bu işlemler yapılırken mürekkep gibi bir madde kesinlikle kullanılmamakta ve son teknolojik cihazlarla biyometrik kayıtlar alınmaktadır.

Yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi kategorilerinden biri olan bu vizeye başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. En ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi alınabileceği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda CSS & Co Legal Services uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerini hem pek çok zarardan koruyacak hem de olumlu sonuç alma ihtimalini oldukça arttıracaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1567 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları