image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

Uluslararası medya kuruluşları çalışanları ve film ekibi üyeleri için İngiltere İş Ziyareti Vizesi reddedildiği takdirde başvuru sahibinin bu redde karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları (Reconsideration Applications) hariç olmak üzere itiraz hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne uluslararası medya kuruluşları çalışanları veya film ekibinin üyelerinden biri olarak başvuru yapan başvuru sahiplerinin vize başvurularının reddedilmesi durumunda bu redde karşı itiraz hakları itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları (Reconsideration Applications) hariç olmak üzere bulunmamaktadır. Çünkü ziyaret kapsamlı hiçbir İngiltere vizesi başvurusunda başvuru sahiplerinin itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları dışında bir itiraz hakkı bulunmamaktadır.

İtiraz hakkı olup olmadığı başvuru sahibine İngiltere Konsolosluğu tarafından gönderilen ret mektubunda bildirilmektedir. Eğer bir itiraz hakkının olduğu söylenmişse bu itiraz hakkının kapsamı hakkında da kişi bilgilendirilir. Yani itiraz davası mı yoksa idari itiraz hakkına mı sahip olduğu ret mektubunda yer alacaktır. Ayrıca başvuru sahibinin bu hakkı hangi sürede kullanabileceği de ret kararını içeren bu belgede bulunur. Burada yazan süreler dolmadan önce CSS & Co Legal Services uzmanları ile irtibata geçerek itiraz başvurusu yapabilir ve eğer vize reddine itiraz gerekçeleriniz de inceleyecek olan vize memurunca haklı, ikna edici, inandırıcı görülürse vize reddi kararını olumlu sonuca dönüştürebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurularının en zor olumlu sonuç alınan vize başvurularından birisi olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir. Ayrıca vize kategorilerinden biri olan İngiltere ziyaretçi/turist vizesine başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri daha en başından başvurularını danışmanlarımızla gerçekleştirerek pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.  

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan vize başvurularına ilişkin her konuda detaylı bilgi alabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlayan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1596 defa görüntülendi

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları