image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Süresi Ne Kadardır?

Uluslararası medya kuruluşları çalışanları ve film ekibi için İngiltere İş Ziyareti Vizesi, diğer ziyaret kapsamlı vizeler gibi 1 yıl içerisinde maksimum 6 ay kalma izni vermektedir.

Uluslararası medya kuruluşları çalışanlarının veya film ekiplerinin İngiltere Vize Başvuru Merkezine iş ziyareti amacıyla yaptıkları İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahiplerine 6 ay, 2–5–10 yıllık vize verilebilir. Ancak bu sayılan sürelerden hangisi verilirse verilsin ziyaretçi vizesi alan kişilerin Birleşik Krallık’ta 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla kalması mümkün değildir. İngiltere Konsolosluğu, başvuruyu değerlendirdikten sonra olumlu karar verirse vize süresi kişinin başvurusunda beyan ettiği süre ile sınırlandırılarak da verilebilir. İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’ye iş ziyareti yapmak amacıyla gidecek olan uluslararası medya kuruluşları çalışanı veya film ekibinde yer alan bir kişi İngiltere’de 2 ay kalacağını beyan etmişse vize 2 ay ile sınırlı olarak verilebilir. Yani vize 6 aylık, 2–5-10 yıllık sürelerle verilmesine rağmen kişinin İngiltere’de kalabileceği süre 2 ay ile sınırlandırılabilir. Bu durum istisnai hallerde meydana gelmekte, genellikle 2 ay gibi 6 aydan kısa süreli ziyaretler için de 6 aylık çok girişli vize verilmektedir.

İngiltere vizesi başvurularının karmaşık yapıda ve olumlu sonuç almanın oldukça zor vize başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak başvuru yapan kişinin yararına olmaktadır. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak olumlu sonuç alma ihtimalini arttırmakla birlikte herhangi bir nedenle olumsuz sonuç alınması halinde de itiraz başvurusu yapılarak sonucun olumluya çevrilebilmesini sağlamak adına yararlı olmaktadır. İtiraz başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için başvuru sahiplerinin itiraz gerekçelerinin itiraz başvurusunu değerlendiren vize memurlarınca da haklı, ikna edici ve inandırıcı bulunması gerekir. Bunu sağlamak için de itiraz başvurusunun bir uzman danışmanlığında hazırlanması herhangi bir eksiklik olma ihtimalini düşürmek için yararlı olacaktır. 

İngiltere vizesi veya itiraz başvurusu yapmak isteyen başvuru sahipleri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurularını yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirler. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçilebilmektedir.

Bu sayfa 1531 defa görüntülendi

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları