image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak olan uluslararası medya kuruluşları çalışanları ve film ekipleri belgeleri tamamlanarak ve bu belgelerin tercümeleri yapılarak başvuru dosyasının hazırlanıp, başvuru formlarının doldurulup, gerekli ödemeler de yapıldıktan sonra vize başvurularını yapmalarının ardından 15 iş günü (3 hafta) içerisinde sonuçlarını alırlar.

Uluslararası medya kuruluşları çalışanları ve film ekipleri İngiltere’de 6 ay ve daha kısa süreli olarak iş ziyareti yapabilmek için İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yaptıklarında 15 iş günü (3 hafta) içerisinde sonuçlarını alırlar. Bu süre değerlendirmeyi yapan konsolosluğun yoğunluğuna göre 15 günü geçebilmektedir, ancak konsolosluk genel olarak daha erken açıklamaya çalışmaktadır.

İngiltere’ye yapacağı seyahate çok az bir zaman kalan ve acil başvuru yapması gereken kişiler konsolosluğun sunduğu Öncelikli Servis veya Ekstra Öncelikli Servis’i ek ücret ödeyerek alabilirler. Bu servislerden Öncelikli Servis 5 iş günü içerisinde, Ekstra Öncelikli Servis ise 24 saat içerisinde sonuç alınmasını sağlamaktadır. Ancak bu servislerin birinden yararlanmak isteniyorsa Ekstra Öncelikli Servis’in yalnızca İstanbul’daki başvuru merkezinden alınabileceği bilinmelidir. Öncelikli Servis ise tüm vize başvuru merkezlerinden ekstra ücret verilerek yararlanılabilen bir servistir. Bu servislerin dışında dışişleri bakanlığından nota alarak da başvuruyu daha hızlı sonuçlandırmak mümkündür. Nota da Öncelikli Servis gibi 5 iş günü içerisinde sonuç alınmasını sağlar.

İngiltere vizesi başvurularının olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinen bir husustur. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak gerek olumlu sonuç alma ihtimalini arttırmak gerekse de muhtemel bir olumsuz sonuçta haklı gerekçelere sahip olunması ve vize memurunun da bunları haklı görmesiyle vize reddine itiraz edilerek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi bağlamında yarar sağlayacaktır.   

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. 2006 yılından bu yana hizmet sunan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1530 defa görüntülendi

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları