image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak olan uluslararası medya kuruluşları ve film ekibi çalışanları başvuruları esnasında fotoğraf ve parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgilerini vermelidir.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak olan uluslararası medya kuruluşları ve film ekibi çalışanları başvurularını gerçekleştirdikleri esnada biyometrik bilgilerini vermelidir. Fotoğraf ve parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgiler, İngiltere vize başvuru dosyası için belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinde başvuru dosyası ile birlikte verilmelidir.

Biyometrik fotoğraf, yüzün yakın plandan ve beyaz bir zemin üzerinde çekilen, yüzün tüm ayrıntılarını gösteren bir şekilde çekilir. Bu fotoğraf çekilirken başvuru sahibinin kesinlikle gözlük, şapka, örtü gibi herhangi bir aksesuar takmıyor olması gerekir. Yalnızca dini veya geleneksel sebepler dolayısıyla takılan başörtüsüne izin verilmektedir. Ayrıca kişinin yüzünde kesik, kına vb. geçici izler de olmaması gerekir.

Parmak izleri de yine İngiltere Vize Başvuru Merkezinde bir tabaka üzerinde lazer yardımı ile alınır. Yani mürekkep gibi bir madde kullanılmaz. Fotoğrafta olduğu gibi parmaklarda da geçici herhangi bir deformasyon olmamasına dikkat edilmelidir.

Dünyada en zor olumlu sonuç alınabilen vize başvurularından birinin İngiltere vizesi başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Danışmanlık hizmeti almak için CSS Legal ile iletişime geçildiği takdirde prosedürlere uygun bir başvuru gerçekleştirilerek olumlu sonuç alma ihtimali arttırılacaktır.

2006 yılından bu yana başvuru sahiplerine hizmet sunan ve İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1392 defa görüntülendi

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları