image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

Uluslararası medya kuruluşları çalışanları veya film ekibi İngiltere’de 6 ay ve daha kısa süre ile iş ziyareti için İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yaptığında mülakata çağırılma gibi bir şart bulunmamaktadır.

Birleşik Krallık’a 6 ay ve daha kısa süre ile iş ziyareti yapacak olan uluslararası medya kuruluşları çalışanları veya film ekibi İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yaptığında mülakata çağırılma gibi bir şart bulunmamaktadır. Böyle bir şart olmamasına karşın konsolosluk bazı başvuru sahiplerini mülakata çağırabilmektedir. İngiliz Konsolosluğunun yapacağı mülakat talebi yalnızca başvuru dosyasında şüpheli bir durum ya da tam anlaşılamayan bir husus olması halinde mümkün olabilmektedir.

İngiliz Konsolosluğunun mülakat talebinde bulunması, başvurunun reddedileceği anlamına gelmemektedir. Bu nedenle mülakata çağırılan başvuru sahipleri olumsuz sonuç alacakları düşüncesine kapılmamalıdır. Buna ek olarak yalnızca ilk kez İngiltere vizesi başvuru yapanlar gibi İngiltere’ye daha önce birçok kez giriş çıkış yapmış kişilerin de mülakata çağırılabileceği hususu da bilinmelidir.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılan vize başvurularının en zor olumlu sonuç alınabilen vize başvurularından birisi olduğu gerçeği herkesçe bilinen bir husustur. Başvuruları değerlendiren vize memurları bir hata veya eksik olması durumunda vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça yarar sağlamaktadır. Bu bağlamda CSS Legal uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerine gerek en doğru bilgileri alabilmeleri gerekse de prosedürlere uygun bir başvuru yapabilmeleri için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Başvurunun Yeniden Değerlendirilmesi Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan ve 2006 yılından bu yana binlerce başvuru sahibinin olumlu sonuç almasını sağlayan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1469 defa görüntülendi

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları