image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

Uluslararası medya kuruluşları çalışanları ve film ekibindeki kişiler için İngiltere İş Ziyareti Vizesi alındıktan ve İngiltere’ye gidildikten sonra sürenin dolması ile Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi vb. istisnai başvurular dışında uzatma yapılabilen bir İngiltere vizesi türü değildir.

Uluslararası medya kuruluşları çalışanları ve film ekibindeki kişiler için İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu danışmanlarımızın verdiği listeye göre belgelerin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa vize ücretinin ödenmesi ve ilgili formların doldurulmasının ardından uzmanlarımızın aldığı randevuya katılmak suretiyle İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne yapıldıktan sonra İngiltere Konsolosluğu’na gönderilerek buradaki vize memurlarınca değerlendirilir. Vize memurları yaptıkları incelemeler ve değerlendirmeler sonrası vize verebileceği gibi vize reddine de karar verebilir. Vize verdikleri başvuru sahiplerine ziyaret kapsamlı vizeleri 6 ay, 2-5-10 yıllık sürelerle verirler. Ancak başvuru sahibinin başvuru formunda bildirdiği süre 3 ay gibi bir süre ise konsolosluk bu kişiye yalnızca bu süre ile kalabileceği şekilde vize de verebilir.

Birleşik Krallık’a iş ziyareti yapmak üzere gidecek olan kişiler vize aldıktan sonra ülkeye giriş yapabilir ve vizenin üstünde yazan süre ile İngiltere’de bulunabilir. Ancak bu süre bittikten sonra uzatma başvurusu yapılarak kalınan süre Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları vb. istisnai başvurular dışında uzatılamayacaktır. Ziyaret kapsamlı vizelerde sürenin uzatılması gibi bir durum bu istisnai başvurulardan biri yapılarak İngiltere’de kalma süresinin uzatılması haricinde söz konusu değildir ve vize ne kadar süreli verilirse verilsin 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay kalınması mümkün olacaktır.

İngiltere vizesi başvurularının oldukça karmaşık vize başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları başvuru formunda, tercümelerde, başvuru yapılan vize türünde ya da başvuru dosyasında en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça yarar sağlar. Firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin prosedürlere uygun bir şekilde başvuru yapmasını sağlayarak olumlu sonuç alma ihtimalini arttıracaktır.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış olup 2006 yılından bu yana binlerce başvuru sahibinin vize ve göçmenlik başvurularından olumlu sonuç almasını sağlamıştır. CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve başvurulara dair her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1557 defa görüntülendi

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları