image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Uluslararası medya kuruluşu çalışanı ya da film ekibinden biri olarak İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, tüm İngiltere vizesi başvurularında oluğu üzere başvurularını belgeler toplanıp, tercümeleri yaptırılıp, ödemeleri yapılıp, ilgili formlar İngilizce doldurulduktan sonra İngiltere Vize Başvuru Merkezine hazır olan dosyayı İngiliz Konsolosluğuna incelenmek için gönderilmek üzere teslim ederek yapabilirler.

İngiltere vizesine iş ziyaretçisi olarak başvuru yapacak olan uluslararası medya kuruluşu çalışanları ve film ekipleri başvuru merkezine teslim edilen ve daha önceden belgeleri hazırlanmış, tercümeleri yapılmış ve randevusu alınmış olmak suretiyle hazır hale getirilen dosyanın İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesiyle başvuru yapabilmektedir. İngiltere Vize Başvuru Merkezi, konsolosluğun başvuruları fiziki olarak teslim almak üzere görevlendirdiği bir aracı kurumdur. Vize başvuru merkezi başvuru sahiplerinden randevu günleri ve saatlerinde başvuru dosyalarını ve biyometrik bilgilerini alarak vize başvurusu sürecinde belgelerin tamamlanıp, tercümelerin eksiksiz yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere teslim edilebildiği bir ön büro gibi çalışır. Başvuru merkezine teslim edilen başvuru dosyaları buradan İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilir. Başkonsolosluktaki vize memurları başvuru dosyalarını inceleyerek dosyaya göre olumlu ya da olumsuz sonuç verecektir.

Başvuru merkezleri, Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Antalya ve Gaziantep illerinde bulunmaktadır. Bu illerde yaşayan başvuru sahipleri bu illerde bulunan merkezlerden, başka illerde bulunanlar ise kendilerine en yakın başvuru merkezinden başvuru yapabilmek için gerekli diğer bütün hazırlıkları yaptıktan ve başvuru dosyaları hazır hale getirildikten sonra randevu alarak başvurularını yapabilirler. İş ziyaretçisi olarak başvuru yapacak olan uluslararası medya kuruluşu çalışanları ve film ekipleri de CSS Legal uzmanları ile başvurularını yaptıkları takdirde uzmanlarımız bu merkezlerden birinden randevu alarak başvurunun gerçekleştirilmesini sağlayacaktır. Yani CSS Legal uzmanları belgelerin toplanması, tercümelerin yaptırılması, vize harç ve ödemelerinin yapılması, formların doldurulması gibi işlemlerin yanında başvuru merkezinden randevu alınması işleminin de gerçekleştirilmesi noktasında profesyonel destek sağlamaktadır.

İngiltere vizesi başvurularının karmaşık ve olumlu sonuç almanın oldukça zor olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlarımızdan yardım almak faydalı olacaktır. İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi vize türüne başvuru yapması gerektiğine bağlı olarak CSS & Co Legal Services danışmanlarımız başvuru sahiplerini bilgilendirecek ve prosedürlere uygun bir başvuru yapmalarını sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services’in başvuru sahiplerine profesyonel destek sunduğu Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1567 defa görüntülendi

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları