image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’ye giden kişilerin bazı durumlar dışında sağlık masraflarını karşılamaları gerekmekte ve kişisel sağlık ile seyahat sigortalarını yaptırmaları faydalı olmaktadır.

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’ye 6 ay ve daha kısa sürelerle gidecek olan Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişilerin kişisel sağlık ve seyahat sigortası yaptırmaları İngiltere’de herhangi bir sağlık probleminde sağlık hizmeti alabilmeleri için yararlı olacaktır. Eğer Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile Birleşik Krallık’a gidecek olan kişiler sigorta yaptırmazsa İngiltere’de tedavi alabilmek için İngiltere’nin sağlık hizmetlerinde alınan normal ücretlerin %50 fazlasını ödemek durumunda kalacaktır.

National Health Service (NHS) hizmetlerinden ücretsiz faydalanılabilen bazı istisnai durumlar da mevcuttur. İngiltere’de ziyaretçi olarak bulunan ve Avrupa Birliği vatandaşlığı olmayan kişilerin ücretsiz sağlık hizmeti alabilecekleri durumlar şunlardır;

  • Acil durumlar, kazalar vb. hallerde alınacak tedaviler
  • Bulaşıcı hastalıkların tedavisi
  • İşkence, aile içi şiddet, cinsel saldırı vb. durumlarda alınması gereken her tür tedavi
  • Aile planlaması ile ilgili tedaviler (kısırlık tedavisi ve kürtaj hariç)

Bu sayılan durumlarda ücretsiz olarak National Health Service (NHS)  hizmetlerinden yararlanılabilir. Bu hak Avrupa Konseyi’ne üye devletlerin kabul etmiş olduğu Avrupa Sosyal Şartı’nın sağladığı bir haktır ve taraf ülkelerin sağlığın korunması hakkını sağlamasını gerektirir. Yani Avrupa Sosyal Şartı’nı kabul etmiş olan devletler sağlığın korunması hakkının kullanılmasını ister kendisi ister kamu ya da özeldeki bir kurum aracılığıyla sağlamalıdır.

Yukarıda bahsedilen istisnai durumlar dışında İngiltere’de sigorta yaptırarak ya da yaptırmadan sağlık hizmetlerinden yararlanacak kişiler mutlaka masraflarını karşılamalıdır. Bu masrafları karşılamadıkları takdirde bu durum ileride yapabilecekleri diğer vize başvurularının yanı sıra İngiltere yerleşim/evlilik vizesi, uzatma başvurusu, sürekli oturum izni gibi göçmenlik başvurularını da olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek başvurularını tüm olumsuz olasılıkları ortadan kaldırarak gerçekleştirebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvurularla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1516 defa görüntülendi

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları