image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

Uluslararası medya kuruluşları çalışanları ve film ekibi için İngiltere İş Ziyareti başvurusu yapılacaksa izlemesi gereken bir İngiltere vizesi başvuru prosedürü bulunmaktadır.

İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan herkesin İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre izlemesi gereken bir prosedür bulunmaktadır. Dolayısıyla İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak olan uluslararası medya kuruluşlarının çalışanları da vize prosedürlerini takip etmelidir.

Uluslararası medya kuruluşu çalışanı ya da film ekibinden biri olarak iş ziyareti amacıyla yapılacak olan vize başvurusu için öncelikle 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip olunması gerekir. 6 aydan daha az geçerliliği bulunan ya da hiç pasaportu bulunmayan kişiler yaşadıkları yere en yakın bulunan İlçe Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusu yapmalıdır.

En az 6 ay geçerli bir pasaportu bulunan bir kişi, iş ziyareti için İngiltere vizesi başvurusu işlemlerine başlayabilir. Başvuru yapacak olan kişi ilk olarak gidiş amacına ve kalacağı süreye göre doğru vize türünü saptamalıdır. Doğru vize türünü saptayamayan başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services’in İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarından yardım alarak başvurularını gerçekleştirebilir.

Başvuru yapılacak olan vize türü doğru saptandıktan sonra bu başvuru için bir başvuru dosyasının hazırlaması, danışmanının temin ettiği evrak listesindeki gerekli belgelerin toplanması, tercümelerin yaptırılması, başvuru formunun doldurulması, ödemelerin yapılması ve İngiltere Vize Başvuru Merkezinden bir randevu alması işlemlerinin yapılması gerekir. Vize randevusunda başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerini vererek İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunulabilir. Vize başvuru sürecinin önemli bir parçası olan biyometrik bilgiler, yüz fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşmaktadır. Başvurusunu firmamızla yapan kişilerin işlemlerinin çoğu CSS Legal uzmanlarınca yapılacaktır. Firmamızla çalışan kişiler yalnızca belgeleri toplamak, ilgili bilgileri sağlamak ve randevuya katılmak işlemlerini gerçekleştirecek geri kalan işlemleri uzmanlarımız yürütecektir.

İngiltere vizesinin dünyada olumlu sonuç almanın en zor vize başvurularından birisi olduğu gerçeği herkesçe bilinen bir husustur. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerine pek çok açıdan yarar sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve vize ve göçmenlik başvurularına dair detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1598 defa görüntülendi

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları