image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu reddedilen öğrencilerin bu vize reddine karşı itiraz hakkı bulunur.

İngiltere vizesi başvurusu reddedilen başvuru sahiplerinin vize başvurusu olumsuz sonuçlandığında, bu vize reddine karşı itiraz hakkı olabilmektedir. Başvuru sahibinin bir itiraz hakkı varsa bu ya itiraz davası (appeal) ya da idari itiraz (administrative review) olacaktır. Vize reddine karşı hangi itiraz hakkına sahip olduğu başvuru sahibine gönderilen ret mektubunda bildirilir. Bu belgede ayrıca bu hakkın ne kadar sürede kullanılabileceği de vize reddi alan kişiye bildirilmektedir.

Yukarıdaki bilgiler ışığında değerlendirecek olursak, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu reddedilen bir başvuru sahibine gönderilen ret mektubunda itiraz hakkına dair bilgiler de yer alacaktır. Bu vize türü başvurusundan ret alan bir kişinin başvuru yapabileceği itiraz hakkı idari itiraz (administrative review)’dır. Puan bazlı sisteme göre başvuru yapılan Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi için öngörülmüş olan itiraz hakkı, itiraz davası değil, idari itirazdır. Bu hakkın nasıl kullanacağı ve başvurunun yapılması için başvuru sahipleri CSS Legal İngiltere göçmenlik ve vize uzmanları ile irtibata geçebilirler. Bu sayede başvurularının sonucunu olumsuzdan olumluya çevirebilirler.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi İngiltere vizesi türüne başvuru yapması gerektiğini ve hangi başvuru formunu doldurması gerektiğini belirlemede sorun yaşayan başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç almasını ihtimalini arttırabilmelerini sağlayacağı için gerek vize reddi almamak gerekse gelecekte yapılabilecek vize ve göçmenlik başvurularını olumsuz etkilememek adına pek çok yarar sağlayacaktır.  

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1935 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları