image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

İngiltere’de eğitim görmek amacıyla 4-17 yaş aralığında bulunanların başvuru yapabildiği Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ile yalnızca 16 yaş üstünde olan öğrencilerin çalışma hakkı vardır.

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, 4 ile 17 yaş aralığında olup İngiltere’deki özel bir kurumdan eğitim almak üzere başvuru yapacak olan öğrencilerin başvuru yapabileceği bir İngiltere vizesi türüdür. Her vize türünde olduğu gibi bu vize de başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere bazı haklar tanımaktadır. Bu vizeyi alan kişiler başta İngiltere’de eğitim görme hakkı olmak üzere çeşitli haklar kazanır. Bu İngiltere öğrenci vizesi türünün sağladığı haklardan biri de çalışma hakkıdır. Ancak çalışma hakkını yalnızca 16 yaşın üstünde bulunan başvuru sahipleri kullanabilmektedir. 16 yaş üstündeki kişilerin bu vize ile İngiltere’de dönem boyunca part-time (yarı-zamanlı) olarak haftada 10 saate kadar, tatillerde full-time (tam-zamanlı) olarak çalışabilme hakları bulunmaktadır. Çalışma hakkının nasıl kullanabileceği ile detaylı bilgi almak isteyen kişiler CSS Legal ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirler.

İngiltere’de eğitim görmek üzere 4 ile 17 yaş arasındaki öğrencilerin başvuru yapılabildiği bu İngiltere öğrenci vizesi başvurularında tüm başvuru işlemlerinin titizlikle yapılması gerekir. Bu nedenle yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere bu başvurularda da vize danışmanlığı almak pek çok yarar sağlar. Ayrıca maddi kayba uğramamak için de danışmanlık almak başvuru sahipleri için oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1814 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları