image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanmak durumunda kalan çocuk öğrenciler bu hizmetleri vize başvurularında sağlık vergisi (Immigration Health Surcharge-IHS) ödemesi yapıldığı takdirde ücretsiz olarak alabilecektir.

İngiltere’de özel bir eğitim kurumunda 6 aydan uzun süreli herhangi bir eğitim alacak olan 4-17 yaş aralığında bulunan çocukların başvuru yapabileceği Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de bulunan çocukların başvurularında sağlık vergisi (Immigration Health Surcharge-IHS) ödemesi yapılarak herhangi bir durumda İngiltere’de sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilmeleri mümkün olacaktır.

İngiltere’de 6 aydan fazla eğitim görmeyi planlayan 4 ile 17 yaş aralığındaki çocuk öğrenciler, vize başvuru sürecinde sağlık vergisi (Immigration Health Surcharge-IHS) ödemesi yaparlarsa İngiltere’de National Health Service’e ait sağlık hizmetlerinin çoğundan hiçbir ücret ödemeden yararlanabileceklerdir. Bu İngiltere vizesi ile İngiltere’de bulunan ve sağlık vergisi ödemesini yapmış olan kişilerin bir pratisyen hekime muayene olmaları ücretsizdir. Pratisyen hekim (GP), Türkiye’de bir sağlık probleminde ilk gidilecek olan aile hekimine benzemektedir.  Dolayısıyla İngiltere’ye varır varmaz bir doktora hasta kaydı yaptırılması ihmal edilmemeli ve yaptırılmalıdır.

Doktora kayıt olmak için Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de bulunan çocuk öğrenci okulundan öğrenci olduğunu kanıtlayan bir mektup, bir ikametgâh belgesi ve pasaportunu alarak ve en yakın doktora giderek bu kaydı yaptırabilecektir. Bu kayıt yapıldıktan sonra, kişiye posta yoluyla National Health Service (NHS) numarasının yazılı olduğu bir sağlık kartı gönderilir.

Bu noktada İngiltere sağlık sistemi ile ilgili olarak bilinmesi gereken bir husus daha bulunmaktadır; doktor  reçete verirse, ilacın tutarının bir kısmını ödemek gerekmektedir. Bu reçete, kişiye ilacı verecek ve ilacın tutarını çıkaracak olan eczaneye götürülerek gerekli ilaçlar temin edilebilmektedir.

CSS Legal, 2006’dan bu yana Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1941 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları