image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu için başvuru sahibi öğrencilerin gerekli olan tüm evrakların bulunduğu bir başvuru dosyası hazırlaması gerekir.

Tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu için de başvuru sahiplerinin bir dosya hazırlaması ve bu dosyayı İngiltere Vize Başvuru Merkezinden aldıkları randevuda sunmaları gerekir. Başvuru dosyası, vize türünün şartlarının sağlandığını gösteren tüm belgeler ile bunların tercümelerini içermelidir. Buna ek olarak herhangi bir eksiklik, hata, yalan beyan gibi bir durum da içermemelidir. Aksi takdirde vize reddi gibi bir durumla karşı karşıya kalınabilir. Dosya hazırlığı aşamasında ve diğer tüm vize işlemlerinde profesyonel destek almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilir.

Başvuru sahibinin başvuru yapması gereken vize türünün Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi olduğu kesinleştirildikten sonra başvuru dosyasına eklenecek belgelerin en önemlisi, başvuru sahibinin eğitim göreceği özel eğitim kurumundan alacağı CAS (Confirmation of Acceptance for Studies) da denilen kabul mektubudur. Buna ek olarak başvuru sahibinin İngiltere'de kalacağı yere, masraflarını nasıl karşılayacağına dair bilgiler de yine İngiltere vizesi başvuru dosyasında firmamızla vize başvuru işlemlerinin başlatılmasının akabinde uzmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesinde belirtilen ve başvuruda mutlaka olması gereken diğer belgelerin yanı sıra yer almalıdır.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurularının aksine 4-17 yaş arası çocuk öğrencilerin başvuru yapabildiği bu öğrenci vizesinde başvuran kişinin İngilizce bildiğini ispatlayan bir belge gerekmemektedir. Bu durumun aksine Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi için aranmayan ebeveyn ya da vasinin iznini gösteren bir belge de mutlaka başvuru dosyasında bulunmalıdır.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi vize türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen ve hangi belgeleri sunması gerektiğine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç almasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1930 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları