image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunacak olan 4 ile 17 yaş arası öğrencilerin vize başvuru prosedürlerine uygun bir başvuru gerçekleştirmesi olumlu sonuç alınabilmesi için gereklidir.

İngiltere’de eğitim görmek üzere vize başvurusu yapılabilen Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi’ne başvuru yapacak olan 4 ile 17 yaş arası öğrenciler vize prosedürlerine uygun bir başvuru gerçekleştirmelidir. Aksi takdirde vize reddi gibi durumlarla karşılaşılabilecektir.

Başvuru prosedürlerine uygun bir başvuru gerçekleştirmek isteyen kişiler bilmelidir ki; her şeyden önce bir pasaporta sahip olmaları gerekir. Yeterli geçerlilik süresine uygun bir pasaporta sahip olmayan ya da hâlihazırda bir pasaportu bulunmayan kişiler bulundukları yerdeki İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuru yaparak bir pasaport çıkarttırabilirler.

En az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip başvuru sahipleri yapılması gereken tüm vize işlemlerine başlayabilirler. Bunun için de öncelikle vize türünün gidiş amacına en uygun şekilde seçilmesi gerekir. Vize türünden emin olunduktan sonra ise gerekli evraklar toplanarak bir başvuru dosyası oluşturulması gerekir. Başvuru sahipleri başvuru yapılacak olan vize türünü belirleyebilmek ve dosyada yer alması gereken belgelere dair detaylı bilgi almak üzere CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvuru dosyasında İngiltere'ye gitme nedenlerini destekleyen ne kadar çok bilgi ve belge sunulursa vize alabilmek için o kadar yararlı olur. Ancak gereksiz bilgi kirliliğine ve başvuruyu değerlendiren memuru asıl konulardan uzaklaştıracak ölçüde belge kalabalığına da yol açmamak gerekir.

Başvuru dosyası, başvuru sahibinin başvuru yapacağı vize türünün şartlarını sağladığını gösteren belgeler ve bu belgelerin tercümelerini içermelidir. İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne bu dosya verilirken bir de biyometrik bilgiler verilmelidir. Biyometrik bilgiler, İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nden alınan randevuda verilmesi gereken ve başvuru sahibinden alınan parmak izleri ile fotoğraftan oluşan bilgilerdir. Randevuda tüm bunlar teslim edildikten sonra geçerli bir başvuru yapılabilecektir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1844 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları