image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu, İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan her İngiltere vizesi türü gibi daha önceden belgeleri hazırlanmış, tercümeleri yapılmış, İngilizce doldurulmuş formları hazırlanmış, ödemeleri yapılmış ve randevusu alınmış olmak suretiyle hazır hale getirilen dosyanın İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesiyle yapılabilmektedir.

Türkiye’den yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvuruları gibi Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusunun da İngiltere vize başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezi Türkiye’de 7 adet şehirde bulunmaktadır. Başvuru merkezleri şu şehirlerde yer almaktadır; Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Antalya, Adana ve Bursa. Bu illerde yaşayan kişiler kendi illerindeki merkeze başvuru yapabilmekte, diğer şehirlerde bulunanlar ise en yakın merkezden randevu alabilecektir. Bu noktada bilinmesi gereken bir husus daha vardır ki; İzmir, Adana ve Antalya başvuru merkezlerinde başvuru sahiplerinden vize harcına ek olarak ekstradan ufak bir ücret alınmaktadır. Bu durum bu merkezlere daha az başvuru yapılıyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Başvuru merkezleri ile ilgili son olarak belirtmemiz gerekirse; 24 saat içerisinde vize sonucu alınmasını sağlayan Ekstra Öncelikli Servis yalnızca İstanbul İngiltere Vize Başvuru Merkezinden satın alınabilmektedir. 5 gün içinde başvurunun sonuçlanmasını sağlayan Öncelikli Servis ise tüm vize başvuru merkezlerinden alınabilmektedir.

Çoğu İngiltere vizesi başvurusunda olduğu üzere Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu da karmaşık yapıda olan başvurulardan olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından daha zordur. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek başvurunuzu prosedürlere en uygun şekilde yapabilir ve başvuru sürecine dair detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1801 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları