image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Başvurularında Puan Bazlı Sistem Nedir?

Puan bazlı sistem, çalışmak veya öğrenim görmek amaçlarıyla başvuru yapılabilecek bazı İngiltere vizesi türlerinin başvurularında uygulanmakta olan bir sistemdir.

İngiltere’de çalışmak veya öğrenim görmek amaçlarıyla başvuru yapılabilen bazı İngiltere vizesi başvurularında uygulanmakta olan puan bazlı sistem, diğer başvurulardan farklı olarak vize memurlarının takdirinin çok daha az etkili olmasını sağlamaktadır. Çünkü bu sistemde önemli olan bazı şartları sağlayarak yeterli puanı toplayabilmektir. Örneğin; Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusunda kabul mektubu (30 puan) ve maddi yeterlilik şartı (10 puan) sağlanıyorsa toplamda 40 puan alınarak vize başvurusu yapmak ve olumlu sonuç alabilmek mümkündür.

Kabul mektubu, CAS mektubu (Confirmation of Acceptance for Studies) adı da verilen ve başvuru sahibi öğrencinin okula kabul edildiğini ve hangi süre ile eğitim alacağını gösteren bir belgedir. Maddi yeterlilik şartı ise başvuran kişinin İngiltere’de kaçak çalışmaması ya da devlet soysal yardımlarına başvurmaması için masraflarını nasıl karşılayacağını gösteren belgelerle sağlanabilir. Bunun için öğrencilerin sponsorluk belgesi, maaş bordroları, kira sözleşmeleri, tapu senetleri vb. belgeleri başvuru dosyasına koymaları gerekir.

Puan bazlı sistemin uygulandığı Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu da karmaşık yapıda olan başvurular olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından daha zordur. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları yararlı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı hizmeti sunan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış firmamız ile iletişime geçerek uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve vize başvuru sürecine dair detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1779 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları