image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu çoğu İngiltere vizesi türüne yapılan başvurular gibi dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında yaklaşık olarak 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde sonuç alınmasını sağlamaktadır.

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınan randevuda başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler (fotoğraf ve parmak izi) verilerek yapılmış olmaktadır. Başvuru yapıldıktan sonra başvuru dosyası incelenebilmesi için İstanbul’da yer alan konsolosluk birimi olan İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilmekte ve burada değerlendirilmektedir. Konsolosluk vize memurlarınca yapılan değerlendirmenin sonucunda başvuru sahiplerine olumlu ya da olumsuz vize sonucu gönderilmektedir. Vize başvurusunun bir karara bağlandığı bu değerlendirme yaklaşık olarak 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

15 iş gününden daha kısa zamanda vize sonucu alması gereken ya da almak isteyen başvuru sahipleri ise İngiltere Vize Başvuru Merkezinden satın alınabilen Öncelikli Servis (Priorty Service) hizmetinden faydalanabilirler. Bu servisten başvuru ücretine ek bir ücret ödenerek yararlanılabilmekte ve 5 gün içerisinde sonuç alınabilmektedir. Ancak bu vize başvurularında 24 saat içinde sonuç alınmasını sağlayan Ekstra Öncelikli Servis (Super Priorty Service) kullanılamamaktadır. Öncelikli Servis’ten nasıl faydalanılabileceği ve bu servislerin nasıl satın alınabileceği ile ilgili bilgi almak üzere başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçebilirler.

İngiltere’de eğitim görmek üzere 4 ile 17 yaş arasındaki öğrencilerin başvuru yapılabildiği bu Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvuruları için oluşturulacak dosyanın titizlikle hazırlanması gerekir. Bu nedenle yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere bu başvurularda da vize danışmanlığı almak olumlu sonuç alma ihtimalini arttırmak adına oldukça önem taşır. Ayrıca maddi kayba uğramamak için de danışmanlık almak başvuru sahipleri için oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvurularla ilgili her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1747 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları