image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri yüz fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgilerini vermedikçe geçerli bir başvuru gerçekleştiremezler.

İngiltere’de eğitim almak üzere 4 ile 17 yaş arası öğrencilerin başvuru yapabildiği Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu sırasında başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgilerin de verilmesi gerekir. Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin yüzünün ayrıntılarının net olarak belli olduğu bir fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşmaktadır. Bu bilgiler başvuru prosedürlerinin çok önemli bir parçasıdır ve verilmedikçe geçerli bir başvuru gerçekleştirilemez. Başvuru merkezinde yapılan bu işlemlerin hepsi toplam 10 dk. kadar sürecektir.

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvuru yapılırken biyometrik bilgilerin verilmesi sırasında fotoğraf çekilirken başvuru sahibinin yüzünde gözlük, peçe, güneş gözlüğü vb. aksesuarlar olmamalıdır. Buna ek olarak kişinin başında şapka, örtü vs. de bulunamaz. Buna ek olarak fotoğraf çekilmeden önce başvuru sahibinin yüzünde var olan yara izi, kesik, kına, boya gibi geçici olan tüm yara ve benzerlerinin silinmiş ya da iyileşmiş olmasına dikkat edilmelidir. Bunlara uyulmadığı takdirde olumsuz bir sonuç ile karşılaşılabileceğinden dolayı mutlaka bu kurallara dikkat edilmelidir. 

İngiltere Vize Başvuru Merkezinde alınan parmak izleri ise bir lazeri andıran ışık üzerinde öncelikle sağ ve sol elin dört parmağı, ardından da yine iki elin başparmaklarının aynı levha üstünde tutulması vasıtasıyla alınır. Yani bu işlemleri gerçekleştirebilmek için mürekkep kullanılmaz. Ancak parmak izleri alınmadan önce başvuru sahibinin parmağında herhangi bir süsleme, kına, boya olmamasına özen göstermesi gerekir.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvurularla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1775 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları