image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Başvurularında İstenen Kabul Mektubu (Confirmation of Acceptance for Studies - CAS) Nedir?

Kabul mektubu (Confirmation of Acceptance for Studies - CAS), Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusunda öğrencinin okuldan kabul aldığını gösteren ve mutlaka başvuru dosyasında olması gereken bir belgedir.

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurularında her vize türünün başvurusunda olduğu üzere başvuru dosyasında mutlaka bulunması gereken belgeler vardır. Bu belgelerden en önemlisi Confirmation of Acceptance for Studies (CAS) adlı kabul mektubudur. Kabul mektubu (Confirmation of Acceptance for Studies - CAS), başvuru sahibi öğrencinin İngiltere’deki bir eğitim kurumundan okul kaydı yapıldığını yani okula kabul edildiğini gösteren bir belgedir. Bu İngiltere öğrenci vizesi başvurusu için CAS numarası yeterli olmasına karşın detayların başvuruda daha net görülebilmesi adına mektubun dosyaya konması faydalı olacaktır.

Öğrenci, İngiltere’de eğitim göreceği okuldan şartsız kabul alabileceği gibi şartlı kabul da alabilir. Şartlı kabul, öğrenci okulun bilimsel hazırlık veya İngilizce hazırlığına gittikten sonra okula kabul edilebilmesidir. Şartlı kabul almış olan bir öğrenci Tier-4 başvurusu yapabilir. Ancak alacağı ilk vize süresi alacağı bilimsel hazırlık veya İngilizce hazırlığın süresi kadar olacak, öğrenci bunu bitirdikten sonra vizesini İngiltere’den uzatarak eğitimine devam edebilecektir.

Bir kabul mektubu (Confirmation of Acceptance for Studies - CAS) yalnızca bir Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu için kullanılabilir. Yani bir kez başvuru yapıp vize reddi alındıktan sonra tekrar aynı CAS mektubu ile başvuru yapılamaz. Tekrardan okuldan yeni bir belgenin temin edilmesi gerekir. Bu belgenin nasıl alınabileceğine ve İngiltere öğrenci vizesi başvurusunun nasıl gerçekleştireceğine dair detaylı bilgi almak isteyen kişiler CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

Birleşik Krallık’ta eğitim almak üzere 4 ile 17 yaş aralığındaki öğrencilerin başvuru yapabildiği Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hata veya eksiklik tespit etmeleri halinde vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilme ihtimalini arttırmak ve hata ya da eksiklik oluşması ihtimalini azaltmak için vize danışmanlığı almak oldukça yarar sağlar.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2119 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları