image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi başvurusu sonucu verilen 3 yıllık vize bittikten sonra İngiltere’den uzatma başvurusu yapılarak uzatılabilmektedir.

Yatırımcılar için İngiltere Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanarak vize alan başvuru sahiplerine 3 yıl süreli vize verilir. Bu süre ile Birleşik Krallık’ta bulunan kişiler vize süreleri bitmeden uzatma başvurusu yaparak 2 yıl daha vize alabilirler. Başvuru sahipleri vize uzatmasıyla birlikte bu süreyi 5 yıla tamamlayarak sürekli oturum izni için başvuru yapabilir. Sürekli oturum hakkı elde edildikten 1 yıl sonra ise İngiltere vatandaşlığı için başvuru yapılabilecektir.

İngiltere’de £ 2.000.000.00 yatırım minimum miktar olup yatırımcılar maddi imkânları yeterliyse 5.000.000.00 ya da £ 10.000.000.00 yatırım da yapabilirler. İngiltere Yatırımcı Vizesi ile İngiltere’de bulunan başvuru sahipleri eğer ki İngiltere’de £ 2.000.000.00 yatırım yaparlarsa sürekli oturuma 5 yıl sonra başvuru yapılabilmektedir. İngiltere’ye £ 5.000.000.00 yatırım yaparlarsa İngiltere’ye gittikten 3 yıl sonra, £ 10.000.000.00 yatırım yaparlarsa İngiltere’ye gittikten 2 yıl sonra sürekli oturum izni (indefinite leave to remain) başvurusu yapabileceklerdir. Ancak hangi miktarda yatırm yapılırsa yapılsın 5 yıl dolmadan İngiltere vatandaşığına başvuru yapılamayacaktır. İngiltere’de bu vize ile yatırımcı olarak bulunan kişiler İngiltere’den yapacakları sürekli oturum ve İngiltere vatandaşlığı başvurularını CSS Legal Londra ofisindeki uzmanlarımızdan profesyonel destek ve danışmanlık alarak gerçekleştirebilirler.

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi başvurusunun oldukça karmaşık olduğu gerçeği başvuru yapacak olan yatırımcılar tarafından bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Ayrıca bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için doğru vize türüne başvuru yapmak çok önem taşır. Bu nedenle vize danışmanlığı almak doğru vize türüne başvuru yapılmasını ve dolayısıyla olumlu sonuç alınmasını sağlayacaktır. Danışmanlık almak üzere firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1756 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi Sıkça Sorulan Soruları