image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi’ne geçerli bir başvuru yapabilmek için verilmesi gereken biyometrik bilgiler başvuru sahibinin parmak izleri ile fotoğrafıdır.

Birleşik Krallık’ta yatırım yapabilmek için Yatırımcılar için İngiltere Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler dosyanın tamamlanması ve İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslimi sonrasında biyometrik bilgilerini de vermelidir. Aksi bir durumda geçerli bir vize başvurusu yapılamayacaktır. Vize başvurusu esnasında mutlaka verilmesi gereken bu bilgiler başvuru sahibinin yüzünün fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşmaktadır.

Başvuru merkezine verilen biyometrik bilgilerden biri olan yüz fotoğrafı çekilirken başvuru sahibinin başında herhangi bir örtü, şapka vb. bir aksesuar bulunmamalıdır. Ayrıca yüzde gözlük, güneş gözlüğü vb. da bulunmamalıdır. Bunlara ek olarak geçici olan ama kalıcı gibi algılanabilecek yara izi, boya, kına vb.nin geçmiş olmasına da dikkat edilmelidir. Aynı şey parmak izlerinin alınması sırasında da geçerlidir.

Birleşik Krallık’ta yatırım yapmak amacıyla yapılacak olan Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1747 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi Sıkça Sorulan Soruları