image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi ile İngiltere’ye giderek yatırım yapacak olan kişiler İngiltere’de bulundukları süre içerisinde karşılaştıkları herhangi bir sağlık probleminde ücretsiz olarak National Health Service sağlık hizmetlerinden yararlanabilecektir.

İngiltere çalışma vizesi türlerinden Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi ile İngiltere’ye yatırım yapmak üzere gidecek olan başvuru sahipleri İngiltere’de pek çok hakka sahip olacaktır. Bu İngiltere vizesi alındıktan sonra İngiltere’de çalışabilmek, sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilmek, başka bir İngiltere vizesi türüne geçiş yapabilmek gibi pek çok hakka sahip olunmaktadır.

Bu hakların en önemlilerinden biri olan sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilme hakkına sahip olabilmek için bu vizenin başvurusundan önce immigration health surcharge adlı sağlık harcının ödenmesi ve bir referans numaransın temin edilmesi gerekmektedir. Bu referans numarası vize başvurusunda sunulmalıdır. Vize başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde İngiltere’ye giriş yapıldıktan sonra çoğu sağlık hizmetinden hiçbir ücret ödemeksizin yararlanılabilecektir.

İngiltere’ye gidildiğinde yatırımcıların ihmal etmeden yapması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. İngiltere’ye gidilir gidilmez bir pratisyen doktora gidilerek kayıt olunması gerekmektedir. Bu kayıt için gerekli tüm belgeler toplanarak en yakındaki pratisyen hekime (GP) gidilerek kayıt olunabilir. Bu kayıt işleminin ardından kişiye üzerinde National Health Service (NHS) numarasının da yer aldığı bir sağlık kartı posta yoluyla gönderilmektedir. Bu kartı aldıktan sonra tüm NHS hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanılabilecektir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1740 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi Sıkça Sorulan Soruları