image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere Yatırımcı Vizesi başvurusu reddedildiği takdirde hatalı değerlendirme yapıldığını düşünen başvuru sahibinin idari itiraz (administrative review) hakkı bulunmaktadır.

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi başvurusu belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının İngilizce ve eksiksiz doldurulması, İngiltere Vize Başvuru Merkezinden uygun gün ve saatte randevu alınması, İngiltere Konsolosluğu’na değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemler yapıldıktan sonra başvuru dosyası İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilmektedir. Vize başvurularını değerlendiren İngiltere Başkonsolosluğu tüm Türkiye’den yapılan vize başvurularını değerlendirmede yetkili olan tek İngiltere Konsolosluğu birimidir.

Konsolosluk başvuru dosyasını değerlendirdikten sonra vize verebileceği gibi vize reddi de verebilecektir. Başvurunun ikna edici olmaması, eksiklik, hata veya yalan beyan olması gibi nedenlerle vize reddi verilmektedir. Vize reddi verilen kişilere konsolosluktan bir ret mektubu gönderilmektedir. Bu mektupta başvuru sahibinin neden reddedildiği ve ret kararına karşı sahip olduğu itiraz hakkı ile ilgili bilgiler yer alır.

İngiltere Yatırımcı Vizesi başvurusu reddedilen başvuru sahiplerinin ret mektuplarında idari itiraz (administrative review) hakkına sahip oldukları da yer alacaktır. 28 gün içerisinde bu hakkı kullanabilmek için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilmesi başvuru sahipleri için yararlı olacaktır.

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, bu vize hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler. Çünkü iş/çalışma vizesi türlerinde aranmakta olan şartların ispatlanması oldukça zordur. Bu nedenle bu şartların ne olduğu hakkında detaylı bilgi alabilmek ve eksiksiz bir başvuru yapabilmek için CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek öğrenilebilir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1662 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi Sıkça Sorulan Soruları