image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi Başvurularında Puan Bazlı Sistem Nedir?

Yatırımcılar için İngiltere Vizesi başvurularında belirli bir puanı toplayabilen kişilerin vize alabildiği puan bazlı sistem uygulanmaktadır.

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi, puan bazlı sistemin uygulandığı vize türlerinden biridir. Bu sistem, vize başvurularının daha kolay yapılabilmesi amacıyla bazı vize kategorilerinde uygulanmakta olan bir başvuru sistemidir. Puan bazlı vize kategorileri; Tier-1 İngiltere Çalışma/İş Vizesi, Tier-2 İngiltere Çalışma/İş Vizesi, Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi ve Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesidir.

Yukarıda sayılmış olan vize kategorilerinden biri olan bu sistemde başvuru sahiplerinin başvuru yapacakları kategori için belirlenmiş bulunan puanı sağlayabilmeleri gerekir. Ancak bu puanı sağlayan kişiler vize alabilmektedir. Puanı sağlamanın yanında belirlenmiş olan İngilizce dil şartı, maddi yeterlilik şartı vb. şartları da sağlamaları gerekecektir. Bu sisteme dâhil olan vize başvuruları hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler CSS & Co Legal Services ile iletişime geçebilirler.

Birleşik Krallık’ta yatırım yapmak amacıyla başvuru yapılabilen Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi’ne yapılan başvurular, oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Dolayısıyla bu başvurularda CSS Legal ile irtibata geçerek vize danışmanlığı almak vize alabilmek için oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1840 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi Sıkça Sorulan Soruları